Дошкільний навчальний заклад

Коли в 2003 році Январський дитячий садок було закрито, постало гостре питання щодо охоплення дітей дошкільною освітою. 8 років дошкільнята йшли до школи взагалі не підготовленими. І тому, дякуючи районній владі та зусиллям Великомихайлівської сільської ради, влітку 2011 року ця проблема почала вирішуватись. В жовтні 2011 року на базі    Новоселівської    ЗОШ   І-ІІІ  ступенів було відкрито навчально-виховний комплекс «Школа – дитячий садок», де 15 дітей отримали можливість відвідувати дошкільну групу. В 2013 – 2014 н.р. ДНЗ відвідують уже 17 дошкільнят: в основному – це діти від 2 до 6 років. В ДНЗ працює 1-на різновікова (змішана) група.   Реалізуючи регіональний проект «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти», 100% дітей мікрорайону НВК віком від 5-ти років отримують  якісну дошкільну освіту.   Протягом 2013 року у мікрорайоні НВК народилося 8 дітей. Контингент дошкільників від 1 до 6 років – 49 осіб (із них 10 дітей на проживає на території мікрорайону НВК). Аналіз показав, що за останні роки відмічається покращення демографічної ситуації.              На виконання ст. 35 Закону України "Про дошкільну освіту" та з метою залучення більшої кількості дітей в ДНЗ, 70% вартості харчування однієї дитини в день відшкодовується за рахунок районного бюджету, 30% - за рахунок батьків. Середня вартість харчування однієї дитини становить 9,40 грн.    У дошкільному навчальному закладі забезпечується життєдіяльність, яка відповідає потребам дошкільників, стимулює реалізацію потенційних фізичних та інтелектуальних можливостей. В ДНЗ працює 2 вихователі та 2 помічника вихователя. Педагоги працюють за новою  програмою розвитку дітей дошкільного вiку „Впевнений старт” та за програмою «Українське дошкілля». Вона орiєнтує їх на те, що в центрі уваги має бути не педагог як органiзатор навчально-виховного процесу, а дитина, якiсні та кiлькiснi змiни, що вiдбуваються з нею вiд народження до 6 рокiв i втiлюються в рiзних формах активностi, особливостях поведінки та діяльності на різних вiкових етапах, у рiзних сферах життєдіяльності.     Дошкільний навчальний заклад працює  над вибором різних підходів до змісту та методів виховання дітей, роботи з батьками та громадськістю.
            Пріоритетним напрямком роботи ДНЗ є спортивно-оздоровчий. Реалізація цього напрямку здійснюється через вирішення наступних завдань:
* Охорона та зміцнення здоров'я дітей.
* Формування життєво необхідних рухових умінь і навичок дитини у відповідності з її індивідуальними особливостями.
* Розвиток фізичних якостей.
* Створення умов для реалізації потреби дітей у руховій активності.
* Виховання потреби у здоровому способі життя.
* Забезпечення фізичного і психічного благополуччя дошкільнят.
В травні 2013 року  випущено в школу 5 дітей.  Всі діти психологічно готові до школи,  внутрішньо готові до соціальної позиції молодшого школяра, засвоїли морально - етичні норми і правила поведінки.

nbsp;