Система методичної роботи Новоселівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ»

Педколектив школи працює над проблемою «Робота педагогічного колективу з розвитку креативних здібностей учнів». Однією з основних складових особистісно-орієнтованого освітнього середовища є відстеження професійного та особистісного зростання учасників навчально-виховного процесу, стабільність та комфорт у всіх видах діяльності, моніторинг результативності роботи кожного учасника освітнього процесу. Для цього в школі створена оптимальна для розвитку особистості й творчості вчителя модель методичної роботи.

Індивідуальні, групові, колективні форми методичної роботи організовано і сплановано таким чином, щоб поглиблювати знання з теорії та проблем навчання й виховання:

1. опанувати методологічними та теоретичними основами відповідної галузі науки;

2. досконально оволодівати методикою викладання предмета, його технологічних основ;

3. підвищувати рівень загальної культури;

4. вивчати і використовувати в практиці сучасні досягнення психолого-педагогічної науки та перспективного педагогічного досвіду, стимулювати новаторські пошуки педагогів.

5. ефективне впровадження профільного навчання в старшій школі (Профіль навчання – технологічний)

6. активне застосовування інформаційно-комунікаційних технологій на уроках.

Основними формами методичної роботи в НВК є методична рада, методичні об’єднання, індивідуальні консультації. Вся їх робота спланована відповідно з проблемою, над якою працює весь педколектив та індивідуальними темами самоосвіти вчителів.

При підготовці до педрад створюються динамічні творчі групи.

Склад методичної ради НВК

• Дубовикова Валентина Іванівна – заступник директора з НВР
  • Фисак Наталя Леонідовна – заступник директора з НВР, керівник методоб’єднання класниї керівників.
  • Шибецька Галина Олексіївна – керівник методоб’єдання вчителів початкових класів.
  • Казарян Ярослава Ігорівна – керівник методоб’єднання вчителів гуманітарного циклу.
  • Торговець Надія Леонідівна – керівник методоб’єднання вчителів природного-математичного циклу.

Методична робота – це система аналітичної, організаціонної, діагностичної, пошукової, дослідницької, науково-практичної, інформаціонної діяльності, заснована на досягненнях науки та передового педагогічного досвіду з метою удосконалення професійної компетентності педагогічнх працівників та підвищення ефективності навчально-виховного процесу.

Основними завданнями методичної роботи є:
  • організація бепереривного удосконалення фахової майстерності та підвищення професійної компетентності педагогічниї кадрів, підготовка їх атестації;
  • проведення методичних заходів, спрямованих на розвиток творчих можливостей педагогів, вивчення, узагальнення і поширення перспективного педагогічного досвіду;
  • інформаційне забезпечення педагогічних працівників з проблем освіти, педагогіки, психології, науки і перспективного педагогічного досвіду;
  • проведення інформаційно-пошукової роботи, створення каталогів, картотек, банків педагогічної інформації тощо;
  • організація роботи з обдарованими дітьми через діяльність учнівських наукових товариств, підготовку і проведення олімпіад з базових дисциплін, турнірів юних науковців тощо;
  • аналіз стану викладання предметів і навчальних курсів, підготовка рекомендацій щодо приведення їх у відповність до державних стандартів освіти.